Het Eberhard EBIANUM, gevestigd in Fisibach, Zwitserland fungeert als een Bouwmachinemuseum en een unieke locatie voor alle soorten evenementen.
Herinneringen, begrip, informatie, ervaringen, ontdekkingen, en een blik op de toekomst.
Anders is beter dan beter. Deze gevoelens en gedachten geleide de familie Eberhard toen ze dit unieke museum concept ontwikkelden. Welke volwassene droomt er niet van om weer even een kind te zijn voor een tijdje? Dit is waar deze dromen uitkomen, voor kinderen in ieder geval, de ideale omgeving voor het beleven van een onvergetelijke belevenis.
Eberhard - Pioniers gisteren. vandaag. morgen.
Op zaterdag 26 april 2025 vierde het EBIANUM Bouwmachinemuseum haar tien jarig bestaan met de 6e schaalmodelshow. Ook dit jaar was weer een zware (letterlijk!) delegatie uit Nederland met wederom een aantal exclusieve custom en unieke 3D gebouwde (Caterpillar) schaalmodellen aanwezig om dit unieke evenement bij te wonen.
Ik heb wederom een groot aantal foto's en video's om zo iedereen die niet live aanwezig kon zijn toch een te laten genieten van de vele (Caterpillar) schaalmodellen die te getoond werden tijdens EBIANUM 2025.
Zo blijf de komende dagen kijken!
Gertjan liet zien hoe u uw Diecast Masters Caterpillar schaalmodellen kunt aanpassen en ombouwen met 3D-geprinte uitrustingsstukken en hulpstukken diverse frame opbouwen bakken, velgen, banden en nog veel meer!
Hij toonde deze show hoe hij diverse standaard Caterpillar 725, Caterpillar 740 en Caterpillar 745 (Next Gen) Knikgestuurde trucks van Diecast Masters heeft omgebouwd naar een Caterpillar 725 met Klein K-500 Watertanker opbouw, Caterpillar 725 met Hydex FLT (Fuel and Lube) Brandstoftanker opbouw, Caterpillar 745 met Hydex BH45 Block Handler opbouw, Caterpillar 745 met Hydex HL23 Haakarm systeem met open container, Caterpillar 725 met Panien Kalkstrooier opbouw en tot slot de Caterpillar 740 GC van de firma Snijder met een in eigen werkplaats gebouwd speciaal frame om 24-tons betonnen X-blokken te kunnen vervoeren.
Gertjan maakte gedurende de dag ook nog een mooie slideshow reportage van de unieke custom gebouwde Caterpillar schaalmodellen die door andere deelnemers getoond werden:
Jack toonde een aantal van zijn unieke handgemaakte custom "Golden Oldie" Caterpillar schaalmodellen van CypModels, Dan Models en Fankit Models.
In de spotlight staan zijn Caterpillar D7 en Caterpillar D8 Dozer, Caterpillar 980 wiellader, Caterpillar J619 Ladder scraper, Caterpillar 825C Verdichter, Caterpillar 824C Wieldozer en Caterpillar DV43 Heftruck. Zeldzaam en uniek! Een must-have voor elke Caterpillar verzamelaar.
Laster & Bagger is HET full colour magazine voor verzamelaars van vrachtwagens (Laster) & bouwmachine (Bagger) -modellen, kranen en zwaar transport. Het blad is Duitstalig. GRATIS gedetailleerde Engelse en Franse vertalingen van de belangrijkste inhoud en artikelen zijn beschikbaar op de website.
Daniel Wietlisbach de man achter het team van Laster & Bagger had een thuiswedstrijd in zijn eigen Zwitserland en kwam naar de EBIANUM Modelshow ter promotie van HET full colour magazine voor verzamelaars van vrachtwagens (Laster) & bouwmachine (Bagger) -modellen, kranen en zwaar transport. Het blad is Duitstalig. GRATIS gedetailleerde Engels vertalingen van de belangrijkste inhoud en artikelen zijn beschikbaar op de website.
Dit betekent dat er in Laster & Bagger alle ruimte is voor het volgen van het complete arsenaal van de bouw modellen: grondverzet, tunnel, hoogbouw, de aanleg van wegen, mijnbouw, vrachtwagens, mobiele en bouwkranen en de zwaar transport industrie. Alle schalen van 1:87 tot 1:16 worden behandeld, zij het als een nieuwe introductie van fabrikanten of het model van de maand, in diorama's of in verzamelaars portretten. Dus meer inhoud en meer leesplezier!
Meer weten over dit full-color magazine voor de verzamelaar? Neem een kijkje op Laster & Bagger of nog beter, kies net als ik voor: Ja, ik wil een abonnement op Laster & Bagger!
GEWOON DOEN!
Buitenom dit unieke evenement zijn de deuren van het EBIANUM Bouwmachinemuseum voor het publiek open op elke woensdag, zaterdag en zondag en feestdagen van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang tot de "bewegende ervaring voor jong en oud” in het EBIANUM is niet gratis, maar alleen al de unieke tentoongestelde verzameling schaalmodellen in het museum is de entree prijs meer dan waard.
Nieuwsgierig? Lees meer op www.ebianum.ch of beter nog, kom op bezoek in het EBIANUM.